dnes je piatok, 7. máj 2021, meniny má Monika/Róbert

Bushnell Legend Ultra HD 8x42

optika
Kat. číslo: 198042
Výrobca: BUSHNELL
Kat. cena s DPH: 318,00 €

Pozrite si novú legendu, ktorú sme vyrobili. Úplne nová vysokokvalitná optika, kompletne prepracovaný dizajn – ďalekohľad je štíhlejší, ľahší s pevnejšou konštrukciou tela odolávajúcou nárazom. Veľmi ľahko zistíte čo znamená „Ultra HD“ v názve.

Nízkodisperzné „ED“ sklá zabezpečujú v ďalekohľade špičkovú vernosť farieb, excelentný jas a takmer stopercentné spracovanie svetla. Plnevrstvené a viacnásobné antireflexné vrstvy s patentovanou technológiou Ultra Wide Band zabezpečuje obraz ostrý priam ako britva a k tomu vynikajúci kontrast a jas aj tých najtemnejších oblastí pozorovaných v tomto ďalekohľade. Vynovené vrstvy Rainguard (R) HD zvyšujú taktiež priepustnosť svetla a zároveň zabezpečujú pri zlých pozorovacích podmienkach /pri hmle, daždi, ale napríklad aj pri dýchnutí na okuláre/ skondenzovanie vodnej pary do kvapôčiek, ktoré stečú po šošovke bez povšimnutia. Rainguard (R) HD vám preto aj v tých najnehostinnejších podmienkach zaručí kryštáľovo čistý obraz na ktorý sa môžete vždy a za každých okolností spoľahnúť.

Použitím horčíka sme rapídne znížili hmotnosť tela ďalekohľadu. Nové telo s jemným elastickým pogumovaním zabazpečuje komfort pri držaní a nepredstaviteľnú ergonómiu. Zámky dioptra a ostrenia zafixujú vaše zaostrenie tak ako potrebujete a vždy si môžete byť istý že nedôjde k samovoľnému preostreniu ďalekohľadu a tým zamedzeniu pohľadu cez váš ďalekohľad. V danej triede nenájdete ďalekohľad s väčším zorným poľom a extrémne dlhým očným reliéfom, ktorý by vám zabezpečil tak široký pohľad po krajine. Dva popruhy dodávané k tomuto ďalekohľadu vám zaručia to, že ďalekohľad nebudete chcieť z krku zvesiť už nikdy. Stane sa vašou súčasťou. Môžete si vybrať odľahčený Deluxe popruh s konštrukciou na chrbát, ktorý vám stabilizuje pohľad, alebo špeciálny široký klasický popruh, ktorý vám bude masírovať krk.

Hlavné parametre: Nízkodisperzné ED sklá | Patentované „Ultra Wide Band“ antireflexné vrstvy | Vodeodpudivé vrstvy Rainguard (R) | Veľmi široké zorné pole | Rozsiahly očný reliéf | Ľahké magnéziové telo | Vodo a prachotesné prevedenie | Ergonomické držanie s elastickým pogumovaním | Uzamkýnateľný diopter a ostrenie | Pevný obal | Dva popruhy: odľahčovací Deluxe a klasický s masážnym polstrovaním | mikrofázová handrička

Čo sú nízkodisperzné sklá ED? Namiesto klasického optického skla boli v Bushnell Legend použité nízkodisperzné ED sklá, aké sa bežne používajú v profesionálnej fototechnike. Nízkodisperzné sklo na rozdiel od klasického zobrazuje obraz jednotlivých /od fialovej až po červenú/ farieb v takmer jednej rovine. ED sklo tým pádom zabezpečuje lepšie farebné rozlíšenie, obraz bez farebných okrajov, zvýšený kontrast a takmer nulovú chromatickú aberáciu. Zároveň ED sklo zvyšuje výraznosť detailov pri zlých svetelných podmienkach – za šera, hmly a takmer tmy.

Antireflexné vrstvy Ultra Wide Band sú nanesené na všetkých vonkajších a aj vnútorných povrchoch šošoviek okulárov, objektívov a hranolov v celej optickej ceste a zabezpečujú optimálny jas a vernosť farieb v celej farebnej škále.

Rainguard (R) povrchové vrstvy nedovolia vode, rose ani kvapkám dažda zostať ani okamih na povrchu objektívov a okulárov. Špeciálna vrstva Rainguard (R) zabezpečí okamžitý odvod vody a kondenzu mimo povrch šošoviek a umožní pohľad cez ďalekohľad v akomkoľvek počasí.

Popis:
Parametre: 8x42
Zaostrovanie: centrálne s dioptrom a fixovaním
Systém: priamy / roof
Povrch optiky: plnevrstvený/fully
Zorné pole: 142 m na 1000 m
Výstupná pupila: 5,3 mm
Očný reliéf: 17,2 mm
Očnice: gumené, Twist-Up
Hmotnosť: 635 g
Vodotesný: áno
Statívový adaptér: áno


Objednajte si produkt pomocou nasledovného formulára!

Do poznámky uveďte typ produktu, presnú veľkosť a počet.

Vaše meno a priezvisko:
Vaša adresa:
Váš e-mail:
Vaše tel.č.:
Poznámka:
Produkt si môžete objednať nonstop aj telefonicky,
alebo sms-kou, na tel.č. 0903 148 114 , 046/542 60 91
Forma predaja : osobný odber, poštou na dobierku.